Tip na výlet

Sklárna a minipivovar Novosad a syn (45 km)

Výtvarná dílna Bosorka (7 km)

Výtvarná dílna Bosorka je prostor pro děti i dospělé, kteří neztratili chuť tvořit. Nebojte se, že to neumíte…všichni se to museli někdy naučit… a občas stačí, že Vás to jenom baví… Platíte za výrobky, ne za čas strávený v dílně. Cena 30-250Kč

Zajímavost

Nákladní lanová dráha Černý Důl nejdelší nákladní lanová dráha ve střední Evropě vedoucí z vápencového lomu v Černém Dole ke zpracování v Kunčicích nad Labem Byla postavena v letech 1959 až 1963 pro dopravu vápence z lomu v Černém Dole do provozu v Kunčicích n. L.. Je založena na dvoulanovém systému nekonečného tažného lana s přepravní kapacitou až 135 tun/hod.
Lanová dráha je spádová, využívá výškový rozdíl mezi Černým Dolem a Kunčicemi nad Labem. K jejímu uvedení do pohybu musí být na tzv. plné straně plné vozíky. Po rozjetí lanové dráhy začne plná strana „přetahovat“ prázdnou stranu a tím umožní pohyb prázdných vozíků směrem k Černému Dolu. Elektromotor, který lanovou dráhu uvádí do pohybu potom vykonává funkci brzdy při současné výrobě elektrické energie pro část provozního zařízení lomu Černý Důl.

https://youtu.be/UEb9jVoY9aY

Pro aktuální informace o kulturních událostech a o konání dalších zajímavých akcí v této lokalitě sledujte náš Facebook.